Investavimo procesas

Investuojame atsakingai ir atidžiai. Tinkamas investavimo procesas – sėkmingos ateities pagrindas. Toliau pateikiame supaprastintą šio proceso schemą.

  • Susipažinimas. Pasirašę susitarimus, draudžiančius atskleisti gautą informaciją, pradedame pažintį su galimu investicijų objektu.  Šiame etape tikriname pagrindinius verslo, paslaugų, veiklos, finansinius, strateginius ir vadybos faktus.  Šios proceso dalies tikslas – sukurti abipusį komfortą pirkėjui ir pardavėjui, kad būtų rastas bendras požiūris į verslo ateitį. Taip pat nustatome preliminaraus vertinimo kriterijus ir suderiname juos su pardavėju.
  • Orientacinis pasiūlymas. Jeigu pradinis susipažinimo etapas sėkmingas, pateikiame orientacinį pasiūlymą, kuriame išdėstome pagrindines siūlomo sandorio sąlygas. Toks pasiūlymas paprastai yra neįpareigojantis, jis skirtas abiem šalims įsitikinti, kad jos suprato svarbiausius sandorio elementus ir jie yra priimtini abiem pusėms.
  • Supratimo memorandumas. Jeigu pasiūlymas priimtinas, paruošiame supratimo memorandumo projektą ir abi šalys patvirtina orientacinio pasiūlymo sąlygas.
  • Patikrinimas. Tada atliekame įmonės finansinį, teisinį ir veiklos patikrinimą.
  • Akcijų pirkimo sutartis. Sėkmingai baigę patikrinimą, sudarome akcijų pirkimo sutartį ir užbaigiame sandorį.

Baigus investavimo procesą, prasideda bendro darbo ir vertės kūrimo etapas!